نمایشگاه انفرادی آثار “مهدی نبوی” در گالری نگاه

نمایشگاه آثار “مهدی نبوی”  در گالری نگاه روز جمعه ۲۵ تیرماه افتتاح می‌شود.               

مهدی نبوی متولد سال ۱۳۵۷ است.  او در کارنامه هنری درخشان خود برگزاری ۶ نمایشگاه انفرادی و ۱۵ نمایشگاه گروهی در تهران، دبی، استانبول، بازل، پاریس، و زوریخ را دارد. همچنین در نمایشگاههای هنری بین المللی در ابوظبی، دبی، بیروت و آرت اکسپو نیویورک آثار خلاقانه وی به نمایش در آمده است. آثار وی که در مجامع جهانی به معرض دید گذاشته شده اند طرفداران بسیاری در سراسر جهان پیدا کرده و در حراج‌ها کریستی، ایام و اپرا گالری دبی به فروش رسیده اند.

در شرح آثار او باید گفت تکنیک کار، میکس مدیا با قطعات آینه است. که در ابتدا آثاری را در شکل‌های توپ و تانک و موشک با مضمون اعتراض به جنگهای طولانی و بی پایان و مبارزه با تروریسم؛ خلق نمود.

سری بعدی کارهای مهدی نبوی مربوط به آثاری است که با الهام و استفاده از خطوط ایرانی با نگاهی نو و متفاوت به وسیله قطعات آینه کار شده است و نمایشگاه آتی او که در گالری نگاه تهران برگزار می‌شود در راستای نمایش همین آثار است.

۱۵-۹۶.۴۰.۴۵ cm

نبوی در باره این نمایشگاه می‌گوید: “ادبیات و خوشنویسی همیشه  دو بستر مهم  فعالیت هنری  در  ایران  بوده اند ولی زندگی  مدرن امروزی  و همچنین  تعاریف  مدرن  و معاصر از  مفهوم  هنر جایگاه این دو زمینه هنری را تحت تاثیر قرار داده است . اشعار آشنای فارسی که این بار بجای نوشته شدن با خط خوش با  فونت‌های تایپی و آن  هم   به  شکلی درهم  و  ماشینی  در کنا هم چیده شده اند  برای من نمایانگر نوع نگرش زندگی مدرن به پیشینه فرهنگی این کشور است . و استفاده از قطعات آینه که میتوانم تصویر نه چندان واضحی از خودم  را در آن ببینم  اشاره ای است به جایگاهی  که ما در بین سنت  و مدرنیته  برای  خود تعریف کرده ایم .”

این نمایشگاه در گالری نگاه تهران، واقع در خیابان مطهری، خیابان فجر، خیابان غفاری، شماره ۶۴ در روز جمعه ۲۵ تیرماه افتتاح می‌شود و تا روز چهار شنبه ۱۳ مرداد ماه همه روزه (به جز دوشنبه‌ها) میزبان علاقه مندان هنر‌های تجسمی‌خواهد بود.

نمایشگاه انفرادی مهدی نبوی

 

masterpieces