رضا درخشانی

نام: رضا درخشانی
تحصیلات:
فارغ التحصیل از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهرانبیوگرافی

رضا درخشانی دوره دبیرستان را با دیپلم ریاضی در سمنان به پایان رساند.
در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران دوره نقاشی را گذراند و سپس در مدرسه «آرت سنتر» کالیفرنیا در رشته ایلوستراسیون ادامه تحصیل داد.
درخشانی قبل از مهاجرت به آمریکا در دانشگاه تهران و دانشکده هنرهای تزئینی به تدریس هنر پرداخت. وی حدود دو دهه در نیویورک به سر برد و در آمریکا و اروپا به فعالیّت هنری در زمینه موسیقی و نقاشی پرداخت.
رضا درخشانی ضمن دستیابی به شیوه‌های خاص خود بر اساس هنر ایرانی در زمینه موسیقی نیز فعالیّت گسترده ای داشته و با هنرمندان بنام بین المللی در پهنه هنر موسیقی، شعر، تئاتر و رقص به همکاری مستمر پرداخته است.
وی در سال ۱۳۸۱ پس از یک غیبت طولانی به تهران بازگشت و آثار خود را همراه با یک اجرای موسیقی و حرکت در خانه هنرمندان به نمایش گذاشت.با استقبال تماشاچیان ایرانی انگیزه فعالیّت‌های هنری بیشتر شد که شامل نمایشگاه و کنسرت در فرهنگسرای نیاوران، گالری طراحان آزاد، گالری باران، گالری ماه، گالری اثر و نمایش نقاشی‌های پرده ای و دو اجرای موسیقی در موزه هنرهای معاصر تهران می باشد.
آثار رضا درخشانی علاوه بر تهران در شهرهای لندن، رم، پاریس، ژنو، نیویورک، مکزیکو، آستین، سیاتل، واشنگتن و لس آنجلس بدفعات به نمایش درآمده است و در بسیاری از مجموعه‌های مهم هنری موجود می باشد.
وی در حال حاضر در تهران، اروپا و آمریکا در حال زندگی و کار می باشد.

masterpieces